KONTAKTA OSS GÄRNA

Viskan System AB

Druveforsvägen 8 "Spinneriet"

504 33 Borås, Sweden

info@viskan.se

Sales

Mathias Nohlborg

Sales Manager

mathias.nohlborg@viskan.se

+46 708 909 808

Fredrik ottosson

Head of Sales

fredrik.ottosson@viskan.se

+46 70 683 98 55

Project

Claes Wettéus

Senior Project Manager

claes.wetteus@viskan.se

+46 70 649 04 01

Matilda Lindkvist

Project Manager

matilda.lindkvist@viskan.se

+46 702 80 70 31

Business Developers

Gunilla Esbjörnsson

Customer Growth Manager

gunilla.esbjornsson@viskan.se

Sebastian Ehrstedt

Business Developer

sebastian.ehrstedt@viskan.se

Emil Malmborg

Business Developer

emil.malmborg@viskan.se

Alexander söderholm

Business Developer

alexander.soderholm@viskan.se

Kristian erlén

Key Account Manager

kristian.erlen@viskan.se

+46 793 13 25 01 

Ellinor andreasson

Business Developer

ellinor.andreasson@viskan.se

Helen nilsson

Business Developer

helen.nilsson@viskan.se

Magnus Vestergaard

Business Developer

magnus.vestergaard@viskan.se

Jan Larsson

Business Developer

jan.larsson@viskan.se

Jimmy Erlandsson

Business Developer

jimmy.erlandsson@viskan.se

Lars Lundström

Business Developer

lars.lundstrom@viskan.se

marcus wallstersson

Business Developer

marcus.wallstersson@viskan.se

Christer svedle

Business Developer

christer.svedle@viskan.se

Web Solutions

Andreas strandman

Web Developer

Michael Bergquist Suarez

Web Developer

Carl Nordin

Web Developer

Aron Hafner

Web Developer

Sara draheim

Art Director

Henrik Peszlen

Web Developer

Magnus Schmitz

Web Developer

Alexander claesson

Web Developer

Research and Development

mattis andersson

Application Developer

roger stenman

Application Developer

bogdan patoka

Application Developer

lennart jakobsson

Application Developer

anton johansson

Partner & Integration

Sebastian lundqvist

Application Developer

anton zanchenko

Application Developer

daniel ejlroth

Application Developer

katarina lorentzon

Scrum Master

marcus henriksson

Application Developer

martin uhlén

Application Developer

Roland Sandberg 

Application Developer

sergey krakov

Application Developer

Management

MALIN STIGSON

RnD Manager

malin.stigson@viskan.se

amar kulo

Operations Manager

amar.kulo@viskan.se

Katja Wettéus

HR Manager

katja.wetteus@viskan.se

Kristian Iveling

CEO

kristian.iveling@viskan.se

Serkan Selcuk

Web Solutions Manager

serkan.selcuk@viskan.se

Linus Brimstedt

CTO

linus.brimstedt@viskan.se

Sten Selin

Chairman of the board

sten.selin@viskan.se

HOSTING AND TECHNICAL STAFF

TOBIAS ÅKESSON

System Admin

Daniel andersson

System Admin

Per antonsson

Senior System Admin

finland

Jussi Moilanen

Country Manager

jussi.moilanen@viskan.fi

+358 45 110 2229

Pörrö Sahlberg

Business developer

porro.sahlberg@viskan.fi

+358 40 664 7949

Sauli Enbuska

Business developer

sauli.enbuska@viskan.fi

+358 400 158 277

SINI PALONEN

Business developer

sini.palonen@viskan.fi

+358 451 873 155

Financial

rebecka engelbrektsson

rebecka@decimal.nu

our dogs

java

caspian

Viskan System AB är en totalleverantör av system för retail- och varumärkesföretag, samt för abonnemangsföretag. Lösningarna, som bygger på e-handelsplattformen Viskan Streamline och Order Management-Systemet Viskan ETM, samt Viskan InStore hanterar hela e-handelsflödet från säljande produktexponering till effektiva logistiklösningar.

NYHETSBREV

Prenumera på vårat nyhetsbrev för att ta del av senaste nyheterna från oss.

Viskan System AB     Druveforsvägen 8 “Spinneriet” 504 33 Borås, Sweden     +46 33-20 60 20       info@viskan.se